Gwiżdże z PZS w Przodkowie

Już od poniedziałku, 18 grudnia zespół Gwiżdży – młodzieży uczącej się języka kaszubskiego wędrował po Przodkowie. Odwiedziliśmy Urząd Gminy w Przodkowie, Publiczną Bibliotekę Gminną, Plebanię, Ośrodek Zdrowia i pobliskie sklepy. Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów. Wywołaliśmy nieoczekiwane wzruszenie…
Dnia 20 grudnia, jak na Gwiżdży przystało, zrobiliśmy zamieszanie w murach naszej szkoły, przebierańcy zajrzeli dosłownie w każdy kąt budynku. Wszyscy świetnie się bawili, radości nie było końca. Bardzo dziękujemy za pomoc p. Mirkowi, który wspierał nas swoim talentem muzycznym i przygrywał na akordeonie, a wtórował mu Paweł Arent z kl. III TI grając na trąbce.
Młodzież przedstawiła widowisko na podstawie materiałów zebranych w latach 1931 -38 na terenie powiatów: kartuskiego, wejherowskiego i puckiego. Dokument został zebrany przez Pawła Szefkę i wydany w 1957 roku. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować naszą tradycję w „starej” – „nowej” odsłonie.

Cytat dnia
niż warunki czasu i życia”

Albert Camus

0
Uczniów 
0
Absolwentów
0
Nauczycieli